Dodge Charger    zdjęcia >>

Typ: Coupe
Rok produkcji: 1974
Silnik: 5200cm3 V8
Skrzynia biegów: automatyczna
Kolor: orange Kawasaki
Pochodzenie: USA

Prezentowany Charger to wersja standardowa wyposażona w ekonomiczny, dynamiczny silnik 318 (5200 cm3), który świetnie sobie radzi z rozpędzaniem potwora, a w porównaniu do mocniejszych wersji, dużo mniej pali.
 

Proces odrestaurowywania był długi i mozolny. Każda śrubka, każda tulejka jest nowa. Co się dało zregenerować zostało zregenerowane a to czego nie wypadało odnawiać zostało wymienione na nowe. Tych pozycji jest zbyt wiele, aby wymieniać. Jeśli chodzi o blachy, to auto prezentowało się pod tym względem znakomicie. Żadnych dziur w podłodze czy bagażniku, niewiele ognisk korozji. Oczywiście doły błotników to normalna sprawa. Cała karoseria została gruntownie wypiaskowana. To samo dotyczy podwozia czy elementów zawieszenia, które zostały rozebrane w drobny mak. Łączenia gumowe z nadwoziem są nowe, w zawieszeniu wszystkie elementy gumowe i łączniki także. Auto płynie po nierównościach zachowując lekką dla nadwozi coupe sztywność.

Silnik został rozłożony, gruntownie przeglądnięty i poskładany z użyciem nowych części. We wnętrzu zamiast kanapy w pierwszym rzędzie znalazły się dwa pojedyncze fotele. Całość została obszyta czarną skórą wysokiego gatunku i przeszyta pomarańczową nitką. To samo dotyczy deski rozdzielczej i boczków drzwi oraz tylnych wraz z półką pod tylną szybą. Dach zdobi dopasowana do reszty czarna podsufitka. Nowe uszczelki dbają o brak szumów i szczelność auta podczas deszczu. Kierownica Grant, nowa kolumna kierownicza i wiele dopracowanych detali, czynią to auto naprawdę wyjątkowym. Nadwozie zostało pozbawione przednich lamp obrysowych, gdyż nie pasowały do projektu. Kolor auta został wybrany z motocyklowej palety MaxMayera - to najwyższej klasy lakier w kolorze orange Kawasaki, mieniący się stylową perłą. Standardowe 4 warstwy perły podnieśliśmy do 8.

Auto zdobyło nagrodę za najlepiej odrestaurowany Muscle Car podczas tegorocznego (2010) Ride'n'Roll we Wrocławiu.

   
<<  powrót do strony głównej

Biuro Obsługi Klienta  >>

 

sprzedaż samochodów kultowych i zabytkowych: porsche 911, ford mustang, buick rivera, dodge charger, chevrolet el camino, corvette


serwisy polecane: Mazury - serwis żeglarski, czarter jachtów
Reklama w internecie, pozycjonowanie  |   Warszawa - szkoła tenisa ziemnego  |   Obozy sportowe - tenis ziemny, żeglarstwo, snowboard